Moduł AsystentMD® – bezpieczny wybór leków

Zadaniem modułu AsystentMD® – bezpieczny wybór leków jest codzienne wspieranie lekarza w bezpiecznym dobieraniu leków w oparciu o wskazania, choroby współistniejące, nadwrażliwość na substancje czynne, działania niepożądane oraz uwzględniając bezpieczeństwo stosowania leków u kobiet w ciąży. Dzięki modułowi zintegrowanemu z programem mMedica, użytkownik może o wiele szybciej odnaleźć poszukiwaną terapię posługując się rozpoznaniem medycznym, bez konieczności znajomości nazw handlowych produktów medycznych.

W procesie wyszukiwania leków AsystentMD® pozwala na jednoczenie uwzględnienie wielu czynników ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa pacjenta i korzyści terapeutycznych. Z listy wskazań terapeutycznych możliwy jest wybór obecnego rozpoznania, natomiast uzupełnienie dodatkowych informacji (takich jak: choroby współistniejące, stwierdzona nadwrażliwość na substancje czynne oraz działania niepożądane dla pacjenta) umożliwia zawężenie wyniku wyszukiwania do najbardziej optymalnej, bezpiecznej listy leków.
Funkcjonalność modułu zapewnia również bezpieczeństwo pacjentkom w ciąży, uwzględniając możliwość stosowania danego leku w tym szczególnym okresie.

Moduł AsystentMD® to również wyszukiwarka ogólnych i szczegółowych kodów ICD-10, których znajomość jest niezbędna w rozliczeniach z NFZ. Po wybraniu kodu ICD-10, moduł AsystentMD® zawęża wyszukane leki tylko do tych, które w bezpośredni sposób odpowiadają przypisanemu numerowi choroby. Lekarz w ten sposób zdecydowanie zwiększa swoje bezpieczeństwo w sytuacji ewentualnej kontroli NFZ oraz w przypadku skargi pacjenta.

Korzyści wynikające z posiadania Modułu AsystentMD®:

  • Innowacyjna, semantyczna wyszukiwarka leków oparta o sztuczną inteligencję.
  • Bezpieczniejszy dobór leków dla pacjenta (ograniczenie możliwości wystąpienia błędu lekarskiego).
  • Przejrzysty interfejs użytkownika i intuicyjna nawigacja.
  • Możliwość wyszukiwania leków według wskazań, klasyfikacji ICD-10, chorób współistniejących, nadwrażliwości na substancje czynne, informacji o ciąży oraz działań niepożądanych.
  • Zasoby oparte o stale aktualizowaną Bazę Leków Pharmindex®.
  • Informacje o cenach i poziomie refundacji.

Bezpieczne dobieranie leków dla kobiet w ciąży w oparciu o wskazania, nadwrażliwość na substancje czynne

Uzupełnienie danych dotyczących rozpoznania pacjenta, chorób współistniejących, nadwrażliwości na substancje czynne pozwala dobrać bezpieczny lek, uwzględniający czynniki ważne z punktu widzenia korzyści terapeutycznych.

 

Źródło: https://mmedica.asseco.pl/oferta/moduly-dodatkowe/modul-asystentmd-bezpieczny-wybor-lekow/

Copyright © 2018 mMedica Info. All Rights Reserved.